Erin Hunter – wybitne autorki fantasy

Powieści fantasy na rynku ogólnoświatowym, jak i naszym rodzimym jest bardzo wiele. Niektóre z nich przechodzą bez echa, inne zdobywają oddane rzesze zwolenników i przeradzają się w wielotomowe sagi. Tak właśnie stało się z dziełami Erin Hunter. Pod tym pseudonimem kryje się kilka kobiet, który stworzyły niezwykły cykl powieściowy o wojowniczych kotach. Dziś pragniemy Wam przedstawić powieść, która przedstawia początek całej historii – Szlak słońca. Wojownicy. Świt klanów. Tom 1 w atrakcyjnej cenie.

Początek całej historii

Świt klanów opisuje początek całej historii o wojowniczych kotach. Z serii tej dowiadujemy się, że istniało kiedyś starożytne plemię górskich kotów, które przez tysiąclecia cieszyły się spokojem oraz dostatkiem. W pewnym momencie w okolicy zaczyna jednak brakować zwierząt do polowań, a klimat staje się coraz bardziej surowy. Koty postanawiają opuścić swój dotychczasowy dom i wyruszyć w podróż szlakiem słońca, które ich przywódczyni ujrzała w tajemniczej wizji. Decyzja o podróży staje się kością niezgody, która dzieli dwójkę braci, zdawałoby się już na zawsze. Na nieznanych ziemiach na koty czeka bardzo wiele niebezpieczeństw. Bedą one musiały stawić czoła wielu wrogom. Czy podołają one tym wyzwaniom? Przekonajcie się czytając początek całej sagi.

Początek pięknej opowieści

Podobnie jak ma to miejsce w wielu innych franczyzach, także i w cyklu “Wojownicy” początek historii poznajemy dopiero po wielu latach od ukazania się pierwszego tomu całego cyklu. Szlak słońca” ukazał się bowiem dopiero w roku 2013, podczas gdy pierwszy tom serii ujrzał światło dzienne już w roku 2003. Historia opisana w powieści pozwala jednak zapoznać się czytelników z początkiem całej historii klanów, rozłamami, jakie pomiędzy nimi zaszły oraz pierwszym przygodom, jakim czoła musiały stawić dzielne koty.

Erin Hunter to pseudonim sześciu kobiet, które osiągnęły niebywały sukces komercyjny dzięki powieściom “Wojownicy”, które opowiadają o przygodach wojowniczych kotów.