Każda historia ma swój początek

Każda opowieść kiedyś się zaczyna. Autorki cyklu “Wojownicy” wyszły najwyraźniej z podobnego założenia jak George Lucas, który postanowił najpierw pokazać nam środek historii zanim uraczył nas jej początkiem. Pierwszy tom cyklu o kotach-wojownikach ukazał się w 2003, podczas, gdy tom zawierający początek całej historii – dopiero w roku 2013. Przedstawiamy Wam zatem dziś początek całej sagi – Szlak słońca. Wojownicy. Świt klanów. Tom 1

Koty wyruszają w nieznane

Świt klanów opisuje nam fascynujące początki całej tej rozległej i wielowątkowej historii. Cała historia rozpoczyna się w górach, starożytne plemię kotów żyje bardzo dostatnio i spokojnie. Sielankę tę przerywa jednak fakt, że w okolicy zaczyna brakować zwierząt, na które koty mogłyby polować, zaś klimat w jakim mieszkają staje się coraz surowszy. Zapada zatem niełatwa decyzja o tym, aby porzucić dotychczasowe miejsce zamieszkania i udać się w podróż szlakiem słońca, które przywódczyni kotów ujrzała w swojej tajemniczej wizji. Wspomniana podróż poróżnia ze sobą dwóch kocich braci. Wyprawa w nieznane pełna jest niebezpieczeństw oraz wrogów, którym koty będą musiały stawić czoła. Jak potoczą się ich dalsze losy? Tego nie zdradzimy. Sięgnijcie do książki.

Jeden z najlepszych cyklów fantasy

Autorki cyklu powieściowego o przygodach dumnych kotów z pewnością nie były świadome, że powieść, którą wydały w roku 2003 przerodzi się w tak niezwykły sukces komercyjny. Dziś cały cykl liczy sobie kilkadziesiąt grubych tomów, a kocie przygody rozrosły się do niebywałych rozmiarów. Świadczy to dobitnie o tym, że panie skrywające się pod pseudonimem Erin Hunter mają niezaprzeczalny talent literacki. Ich książki zostały przełożone na dziesiątki języków i nie schodzą od lat z list bestsellerów, a książki w księgarniach są niemal rozchwytywane.

Mamy nadzieję, że Ty również dasz się porwać urokowi tych powieści i zanurzysz się w pełnym przedziwnych przygód świecie dzielnych i dumnych wojowniczych kotów.