Starożytne koty wyruszają w niezwykłą podróż

Saga o kotach-wojownikach ma już na całym świecie oddane grono czytelników. Przygody tych wspaniałych zwierząt opisane zostały przez autorki całego cyklu w wielu, niekiedy bardzo opasłych tomach. Warto jednak udać się do początków całej historii i poznać niezwykłe dzieje, które dały cały impuls tej niesamowitej opowieści. Autorki w roku 2013 opublikowały powieść zatytułowaną “Szlak słońca. Wojownicy. Świt klanów. Tom 1 w atrakcyjnej cenie“, która rozpoczyna całą tę kocią historię.

Koty zmuszone do niebezpiecznej wyprawy

Na pierwszych stronach “Szlaku słońca” dowiadujemy się, że starożytne plemię kotów przez tysiąclecia zamieszkiwało górskie tereny, żyjąc w dostatku oraz spokoju. Niestety ów długoletni spokój został zmącony przez fakt, że w okolicy zaczęło brakować kotom zwierzyny łownej, a klimat stał się coraz bardziej surowy. Koty powzięły zatem niełatwą decyzję o porzuceniu swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania i wyruszyły w daleką podróż szlakiem słońce, których ich przywódczyni ujrzała w pewnej tajemniczej przepowiedni. Sama podróż staje się przyczyną spory pomiędzy dwoma kocimi braćmi. Koty w trakcie wyprawy muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom oraz wrogom. Jak potoczy się ich podróż i dokąd dojdą? O tym przekonasz się czytając niniejszą powieść.

Koty biją rekordy sprzedaży

Kocia saga skradła serca milionów czytelników na całym świecie i od wielu już lat nie schodzi z list bestsellerów, przynosząc swoim autorkom krociowe zyski. Co stoi za przyczyną tego stanu rzeczy? Z pewnością ważną rolę odgrywa tu sama historia. Osadzenie kotów w roli głównych bohaterów powieści fantasy i nadanie im ludzkich cech było zabiegiem, który nie miał swojego odpowiednika w literaturze, a sam w sobie okazał się, jak widać, strzałem w dziesiątkę. 

Autorkami cyklu powieściowego jest sześć bardzo zdolnych pisarek:  Kate Cary, Cherith Baldry, Tui Sutherland, Gillian Philip, Inbali Iserles i Victoria Holmes. Przewodniczy im Victoria Holmes, która odpowiada za redakcję całego cyklu.